ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
 
گروه بندی مطالب  چاپ   کمينه 
آثار و تالیفات (4)
..مقاله ها (2)
..یادداشت ها و سرمقاله ها (22)
..کتب (5)
..جزوه های درسی (0)
..مصاحبه ها (1)
..پایان نامه ها (0)
سوالات امتحانی/استخدامی (4)
..نمونه سوالات امتحان وکالت (1)
..نمونه سوالات کارشناسان رسمی (1)
..نمونه سوالات کارشناسی مدیریت (0)
..نمونه سوالات کارشناسی حسابداری (2)
..نمونه سوالات کارشناسی ارشد (0)
..نمونه سوالات دکتری (2)
دستگاه های نظارتی (21)
..دیوان محاسبات کشور (42)
..سازمان بازرسی کشور (1)
..دیوان عدالت اداری (1)
..کمسیون اصل نود (1)
..سازمان حسابرسی (0)
قوانین و مقررات (47)
..قانون اساسی (1)
..چشم انداز 20 سال (1)
..قوانین مالی و محاسباتی (7)
..قوانین پنج ساله توسعه کشور (6)
..قوانین اداری و استخدامی (11)
..قوانین حقوقی و کیفری (6)
..قوانین کارشناسان رسمی (1)
..تازه های قوانین و مقررات (15)
..قوانین بودجه (9)
..سایر قوانین و مقررات (19)
..قوانین کاربردی (15)
پیشنهاد سردبیر (38)
مقالات علمی (5)
..مقالات حقوق و مدیریت (1)
..دیکشنری آنلاین (7)
اخبار و رویدادها (72)
خبر ویژه 1 (6)
خبر ویژه 2 (12)
خبر ویژه 3 (1)
خبر ویژه 4 (4)
خبر ویژه 5 (5)
خبر متحرک (77)
دیکشنری آنلاین لغات حسابداری،مدیریت و مالی  چاپ   کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 26659  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


برگزاری مراسم معارفه حاکم شرع دیوان محاسبات کشور با حضور معاون اول قوه قضائیه

 برگزاری مراسم معارفه حاکم شرع دیوان محاسبات کشور با حضور معاون اول قوه قضائیه

 به گزارش پایگاه خبری آذرنیوز1(www.azarnews1.ir) به نقل از سایت دیوان محاسبات کشور،مراسم معارفه حاکم شرع دیوان محاسبات کشور با حضور و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضائیه،مستشاران،مدیران و حسابرسان کل دیوان محاسبات برگزار شد. طی این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین صادق رحیمی با حکم رئیس قوه قضائیه به عنوان حاکم شرع دیوان محاسبات کشور معرفی شد.

  دکتر بذرپاش در مراسم معارفه حاکم شرع دیوان محاسبات کشور:

مردم از کم اقدامی و یا بی اقدامی مسئولان بیش از اقدامات دارای خطا رنج می برند/ هدف دیوان تشکیل پرونده نیست بلکه اصلاح رویه های مالی غلط است/ در دیوان محاسبات کشور همه عزم خویش را جزم کردیم که به نحو احسن از بیت المال پاسداری کنیم و به اصلاح رویه های مالی کشور اهتمام داشته باشیم/ امروز پذیرش ریسک مدیران در حداقل خود بسر می برد و این اصلاً خوب نیست/ دلیل اصرار وزارت اقتصاد و دارایی در عدم فسخ قرارداد واگذاری شرکت هفت تپه را نمی دانیم

 دکتر بذرپاش رئیس کل دیوان محاسبات کشور گفت: همه ارکان دیوان محاسبات کشور، اعم از رئیس کل و دادستان، هیات های مستشاری، محمکه تجدید نظر و حسابرسی ها و رسیدگی های این سازمان به نوعی شأن قضایی دارند.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور با تاکید بر اینکه مردم از کم اقدامی و یا بی اقدامی مسئولان بیش از اقدامات دارای خطا رنج می برند، اظهار داشت: ریسک مدیریتی در کشور به حداقل رسیده و ایجاد تغییرات بنیادی و پررنگ در دیوان محاسبات کشور در این زمینه کمک قوه قضائیه را می طلبد. چراکه هدف تشکیل پرونده نیست بلکه هدف اصلاح رویه ها و امور مالی کشور است.

وی متذکر شد که بسیاری از گرفتاری ها و مشکلاتی که وجود دارد در حیطه وظایف قانونی و ساختاری دیوان محاسبات نمی باشد و بر این اساس ورود نمی کنیم. در این شرایط سخت، هدف ما کمک به دولت و حل مشکلات مردم است و اقدامات دیوان محاسبات کشور در ورود به برخی از موضوعات خاص مثل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه بسیار مهم است، هرچند دلیل اصرار دولت بر عدم فسخ این قرارداد را نمی دانیم.

دکتر بذرپاش در بخش دیگری از سخنان خویش ضمن تبریک به حجت الاسلام والمسلمین صادق رحیمی به عنوان حاکم شرع جدید دیوان محاسبات کشور، از خدمات مرحوم حاج آقا عبداللهی در زمان تصدی این مسئولیت به نیکی یاد کرد.

 دادستان دیوان محاسبات کشور:

نباید سوء مدیریت ها را به شرایط تحریم نسبت بدهیم

علی کامیار دادستان دیوان محاسبات کشور نیز در این مراسم، با تشکر از اقدامات ارزشمند رئیس قوه قضائیه در مبارزه باتخلفات و مفاسد، افزود: در مبارزه با مفاسد در دستگاه های اجرایی هم نیازمند کمک قوه قضائیه هستیم.

دادستان دیوان محاسبات به طولانی شدن روند رسیدگی به پروند های ارسالی از دیوان محاسبات کشور به قوه قضائیه اشاره کرد و خواستار تشکیل شعبه ویژه برای رسیدگی به این پرونده ها شد.

همچنین وی گفت: در حال حاضر بسیاری از مجازات ها متناسب با جرم نیست و در این زمینه باید از ظرفیت های قوه قضائیه بهره ببریم.

علی کامیار اظهار داشت: نباید سوء مدیریت ها را به شرایط تحریم نسبت بدهیم و همه کاستی ها و عدم عملکردها را به حساب تحریم ها بگذاریم.

 حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضائیه:

با اقدامات بموقع، صحیح و بازدارنده از مفاسد مالی پیشگیری شود

حجت الاسلام محسنی اژه ای در مراسم معارفه حاکم شرع دیوان محاسبات کشورگفت: بودجه یکی از عوامل موثر در اداره کشور است که این بودجه باید اجرا شود، درست اجرا شود و مطابق قانون اجرا شود و اگر یکی از موارد فوق تامین نشود شاهد هدر رفت زمان و بودجه خواهیم بود و اثرات سوء خواهد داشت.

معاون اول قوه قضائیه با تاکید بر اهمیت و نقش دیوان محاسبات کشور در انتظام دهی مالی به امور، افزود: به لحاظ اهمیت، دو اصل ۵۴ و ۵۵ قانون اساسی به دیوان محاسبات کشور اختصاص یافته است. تا با کج روی ها مبارزه شود و با اقدامات بموقع، صحیح و بازدارنده از مفاسد مالی پیشگیری شود.

حجت الاسلام محسنی اژه ای توصیه نمود که اول دستگاه خودمان و ساختار و مدیران آن را سالم نگه داریم. دوم تخصص لازم در موضوع محوله وجود داشته باشد و اگر تخصص لازم وجود ندارد آموزش های لازم را به آنها بدهیم و سوم اینکه موضوع و حکم را بفهمیم چراکه انطباق آنها خیلی مهم است.

ایشان تاکید کرد که هرچند مقام قضایی مستقل است ولی مستقل از مشاوره و مباحثه نیست. بنابراین رای بر اساس مشاوره و با رعایت استقلال داده شود و همچنین گرایش خاصی در اجرای قانون نباشد.

حجت الاسلام محسنی اژه ای اظهار داشت: باید ترک فعل را رسیدگی کرد ولی جوانب آن را سنجید و اثرات آن را در نظر گرفت و مدیران باید در چارچوب قانون حرکت کنند و اگر همه در این چارچوب باشند ریسک از کسی گرفته نمی شود.

ایشان در پایان یاد و خاطره مرحوم عبداللهی را گرامی داشت و برای حجت الاسلام و المسلمین رحیمی آرزوی توفیق روزافزون نمود.

حجت الاسلام و المسلمین رحیمی حاکم شرع جدید دیوان محاسبات کشور:

هنر دیوان محاسبات کشور تشکیل پرونده نیست بلکه پیشگیری است

صادق رحیمی که با حکم رئیس قوه قضائیه به عنوان حاکم شرع جدید دیوان محاسبات کشور منصوب شده است، از حسن نظر رئیس قوه قضائیه تشکر کرد و گفت: دیوان محاسبات کشور به عنوان بازوی نظارتی مردم عمل می کند. هنر دیوان محاسبات کشور تشکیل پرونده نیست بلکه پیشگیری است.

وی با اشاره به اینکه تاکید رئیس قوه قضائیه بر این است که هرجا حیف و میل بیت المال صورت گرفته است سخت برخورد شود، اظهار داشت: بسیاری از مدیران آگاهی لازم را ندارند و باید در قالب کارهای علمی و پژوهشی این مشکلات را برطرف کرد. وی افزود: در قضاوت باید مشورت و مباحثه صورت بگیرد ولی اصل اساسی دقت است تا با ظن و گمان رای صادر نشود.

 در پایان مراسم، از خدمات ارزشمند مرحوم حاج آقا عبداللهی حاکم شرع سابق دیوان محاسبات کشور تجلیل شد و بخشی از وصیت نامه ارزشمند ایشان قرائت گردید.

  

 

  

 

برای ورود به سایت آذرنیوز1 روی لگو زیر کلیک نمائید. .ir1www.azarnews

 

 برای ورود به سایت جواد ابدالی روی عکس زیر کلیک نمائید. www.javadabdali.ir

 

 کد خبر:  1556124
فرستنده: abdali admin
گروه: دیوان محاسبات کشور, پیشنهاد سردبیر, اخبار و رویدادها, خبر متحرک
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:

پر بیننده ترین آثار و مقالات  چاپ   کمينه 
 
 
©   کلیه حقوق برای جواد ابدالی محفوظ است. Powered by Atorpat      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران