ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
 
گروه بندی مطالب  چاپ   کمينه 
آثار و تالیفات (4)
..مقاله ها (2)
..یادداشت ها و سرمقاله ها (22)
..کتب (5)
..جزوه های درسی (0)
..مصاحبه ها (1)
..پایان نامه ها (0)
سوالات امتحانی/استخدامی (4)
..نمونه سوالات امتحان وکالت (1)
..نمونه سوالات کارشناسان رسمی (1)
..نمونه سوالات کارشناسی مدیریت (0)
..نمونه سوالات کارشناسی حسابداری (2)
..نمونه سوالات کارشناسی ارشد (0)
..نمونه سوالات دکتری (2)
دستگاه های نظارتی (21)
..دیوان محاسبات کشور (42)
..سازمان بازرسی کشور (1)
..دیوان عدالت اداری (1)
..کمسیون اصل نود (1)
..سازمان حسابرسی (0)
قوانین و مقررات (47)
..قانون اساسی (1)
..چشم انداز 20 سال (1)
..قوانین مالی و محاسباتی (7)
..قوانین پنج ساله توسعه کشور (6)
..قوانین اداری و استخدامی (11)
..قوانین حقوقی و کیفری (6)
..قوانین کارشناسان رسمی (1)
..تازه های قوانین و مقررات (15)
..قوانین بودجه (9)
..سایر قوانین و مقررات (19)
..قوانین کاربردی (15)
پیشنهاد سردبیر (38)
مقالات علمی (5)
..مقالات حقوق و مدیریت (1)
..دیکشنری آنلاین (7)
اخبار و رویدادها (72)
خبر ویژه 1 (6)
خبر ویژه 2 (12)
خبر ویژه 3 (1)
خبر ویژه 4 (4)
خبر ویژه 5 (5)
خبر متحرک (77)
دیکشنری آنلاین لغات حسابداری،مدیریت و مالی  چاپ   کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 28711  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


چه کسی رئیس جمهور بعدی ایران در سال 1400 خواهد شد

 چه کسی رئیس جمهور بعدی ایران در سال 1400  خواهد شد

 کدامیک رئیس جمهور بعدی ایران در سال 1400  خواهدشد

تنها چندماه تا انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ باقی مانده و به نظر می‌رسد برخی از چهره‌های سیاسی از هم اکنون به صورت جدی خود را برای ورود به عرصه آماده می‌کنند. نوع شعارهای انتخاباتی و همچنین رفتار کاندیداهای پیروز از فردای انتخابات در قبال وعده‌های ارائه شده، همواره موضوع بحث جدی در میان مردم است. مردمی که گاهی به این شعارها دل می‌بندند و حتی بر اساس آن برای فعالیت های  اقتصادی آینده خود  برنامه ریزی می‌کنند.
   
 
بر اساس اظهارات دکتر جواد ابدالی(www.javadabdali.ir)، برخی چهره‌ها و طیف‌های عمدتا اصولگرا از لزوم سپردن سکان اداره امور به سیاستمداری با سابقه نظامی سخن می‌گویند. دیدگاهی که حالا باعث شده تحرکات چهره‌هایی چون محسن رضایی، محمدباقر قالیباف، علی شمخانی، حسین دهقان و حتی سعید محمد به عنوان چهره‌هایی که اغلب به این عنوان سیاسیون با سابقه نظامی شناخته می‌شوند، زیر ذره‌بین ناظران قرار گیرد و همزمان حتی افرادی همچون علی لاریجانی، سعید جلیلی، پرویز فتاح، عزت‌الله ضرغامی و علیرضا زاکانی، اسحاق جهانگیری ، محمدجواد ظریف، محسن هاشمی و... نام برده می شود.
به گزارش آذرنیوز1(www.azarnews1.ir)در این میان  ایده تغییر ساختار سیاسی از نظام ریاستی (رئیس جمهوری ) به نظام پارلمانی(نخست وزیزی) بحث های جدی به خود گرفته است.
اما آنچه در فاصله 9 ماه  به برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری، به عنوان ایده‌های کلان و اساسی انتخاباتی مطرح است، تنها به این موضوع تغییر نظام و ساختار سیاسی کشور محدود نیست و حالا مدتی است، برخی چهره‌ها و طیف‌های عمدتا اصولگرا از لزوم سپردن سکان اداره امور به سیاستمداری با سابقه نظامی سخن می‌گویند. 
 به گزارش آذرنیوز1(www.azarnews1.ir)، در حدود 9 ماه   مانده تا آخرین جمعه بهار 1400، روزی که قرار است تکلیف سکان‌دار جدید قوه مجریه و به‌تعبیر حقوقی، نفر اول اجرایی کشور در یک انتخابات سراسری مشخص شود. انتخاباتی که هنوز نقطه آغاز  آن در دو جناح سیاسی کشور   هنوز مشخص نشده است. کاندیدای اصلی هریک از جناح‌ها و جریان‌های سیاسی کشور چه کسانی‌اند اما نه‌تنها بحث و گفت‌وگو میان   تحلیلگران سیاست ایرانی و البته ناظران جهانی بسیار است، بلکه از همین حالا و به‌بیان دقیق‌تر از چند ماهی پیش از این، تحرکات انتخاباتی برخی کاندیداهای انتخاباتی آغاز شده است. به گزارش آذرنیوز1(www.azarnews1.ir) به نقل اعتماد،  تاکنون بیش از 30 نفر چهره‌های شاخص سیاسی رسمی و غیررسمی، علنی یا تلویحی از عزم خود برای ورود به این انتخابات گفته‌اند. این میان اما بحث از قانون انتخابات و نحوه برگزاری این انتخابات نیز ازجمله موضوعات موردبحث فضای سیاسی-رسانه‌ای کشور بوده و درحالی که از حدود یک دهه پیش به این‌سو، هر از گاه زمزمه‌هایی حتی درباره تغییر نظام اجرایی و سیاسی کشور از نظام ریاستی کنونی به نظام پارلمانی مطرح شده، این اواخر درحالی که سعید حجاریان، تئوریسین و تحلیلگر سیاسی اصلاح‌طلب نیز در نقد نحوه بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخاباتی و «نظارت استصوابی»، پیشنهاد کرد که شورای نگهبان تنها یک کاندیدا را تاییدصلاحیت کند و بخشی از جامعه که معمولا با نگاهی مبتنی بر «وظیفه و مسوولیت سیاسی-‌ مذهبی» به انتخابات نگاه می‌کنند نیز به اعطای نوعی رای‌اعتماد به او، سکان‌دار امور اجرایی کشور را تعیین کنند، عباس عبدی، تحلیلگر و روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب پیشنهاد کرد که با تغییر نظام سیاسی کشور به نظام پارلمانی، «یک نخست‌وزیر جوان و حزب‌اللهی» با رای «مجلس انقلابی» انتخاب شود و هرگاه، او در عمل ناکارآمد تشخیص داده شد، با انحلال دولت پارلمانی، «نخست‌وزیر جوان و حزب‌اللهی دیگری» را جایگزین کنند.
 
 
 به گزارش آذرنیوز1(www.azarnews1.ir)، مطهری و توکلی، با تغییر ساختار سیاسی مخالف هستند
 بنابه اظهارات دکتر جواد ابدالی(www.javadabdali.ir)، «در این حال و اوضاع اما حالا علی مطهری و احمد توکلی، دو چهره سیاسی که سابقه‌شان آنها را درمیان طیف اصولگرایان میانه‌رو و البته منتقد قرار می‌دهد، درباره احتمال تغییر نظام سیاسی و اجرایی کشور اظهارنظر کرده اند و جالب آنکه هردو به‌نحوی با این ایده مخالفت نموده اند. چنان‌که علی مطهری با تاکید بر فقدان نظام حزبی و احزاب کارآمد و توانمند در فضای سیاسی ایران، نظام پارلمانی را ناکارآمد خوانده است.» همچنین پیش از این  حجاریان   به نامه‌نیوز گفته است «در کشور ما با توجه به روشی که شورای نگهبان در پیش گرفته، مجلس نماینده بخشی از جامعه است؛ در چنین شرایطی اگر نظام ریاستی فعلی -که در واقع به‌طور کامل هم ریاستی نیست، زیرا رییس‌جمهوری اختیارات کافی ندارد- به نظام پارلمانی تغییر یابد، در عمل، نخست‌وزیر ازسوی شورای نگهبان تعیین خواهد شد و نقش مردم کم‌رنگ‌تر از وضع موجود می‌شود.» همزمان توکلی نیز از منظری دیگر به نقد این ایده پرداخته و با تاکید بر اینکه مشکل کشور نظام و ساختار سیاسی و اجرایی نیست،   گفته است: «امروز گرفتار مسوولان بی‌دغدغه هستیم  عده‌ای که اصلا دغدغه مردم را ندارند. فساد در سیستم است. الگوهای نامناسب برای اداره کشور تعقیب می‌شود. تعارض منافع همه را دارد بیچاره می‌کند. همچنین توزیع درآمد وحشتناک ناعادلانه و ظالمانه است. اختلاف طبقاتی در جامعه بی‌داد می‌کند که بر اثر آن استخوان مردم در حال خرد شدن است. اینها دردهای اصلی هستند.» او همچنین گفته برای اعمال چنین تغییرات ساختاری، «محتاج به تفاهم ملی هستیم.» که ظاهرا به‌باور او در حال حاضر در دسترس نیست. 
 بر همین اساس به گزارش آذرنیوز1(www.azarnews1.ir) به نقل از اعتماد، اما آنچه در فاصله 9 ماه   به برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری، به عنوان ایده‌های کلان و اساسی انتخاباتی مطرح است، تنها به این موضوع تغییر نظام و ساختار سیاسی کشور محدود نیست و حالا مدتی است، برخی چهره‌ها و طیف‌های عمدتا اصولگرا از لزوم سپردن سکان اداره امور به سیاستمداری با سابقه نظامی سخن می‌گویند. دیدگاهی که حالا باعث شده تحرکات چهره‌هایی چون محسن رضایی، محمدباقر قالیباف، علی شمخانی، حسین دهقان و حتی سعید محمد به عنوان چهره‌هایی که اغلب به این عنوان سیاسیون با سابقه نظامی شناخته می‌شوند، زیر ذره‌بین ناظران قرار گیرد و همزمان حتی افرادی همچون علی لاریجانی، سعید جلیلی، پرویز فتاح، عزت‌الله ضرغامی و علیرضا زاکانی که در سال‌های دور سابقه همکاری یا عضویت در سپاه و بسیج را داشته‌اند، در مرحله دوم موردتوجه قرار گیرند. 
ردپای شعارهای عوامفریبانه در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی ۱۴۰۰ را شاهد خواهیم بود؟ 
به گزارش آذرنیوز1(www.azarnews1.ir) به نقل از خبر آنلاین : محسن کوهکن عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید: در دوره‌های اخیر انتخابات ریاست جمهوری، کاندیداهای پیروز بر اساس فعل و انفعالات دقیقه نودی و بر حسب یک سلسله اتفاقات توانسته‌اند پیروز شوند. 
بر اساس توضیحات اضافی دکتر جواد ابدالی(www.javadabdali.ir)، بررسی شعارها و وعده‌های ارائه شده در ادوار مختلف انتخابات ریاست جمهوری و نمایندگی مجلس و حتی شوراها،  بیانگر  این موضوع است که بخشی از مردم در روزهای پایانی انتخابات اسیر شعارهای عوام فریبانه برخی کاندیداها می‌شوند و زمانی که فرد پیروز نمی‌تواند به شعارهای خود عمل کند، همین موضوع نوعی از سرخوردگی سیاسی  و بدبینی را در جامعه ایجاد می‌کند. بر همین اساس به زعم دکتر جواد ابدالی(www.javadabdali.ir)،   احتمالا فرد پیروز انتخابات  دچار این این توهم می شود  که تنها با اتکا به توانایی خود توانسته پیروز انتخابات شود و بر همین اساس تنها با نگرش شخصی خود و بدون مشورت گرفتن، اقدام تغییر پست ها و تعویض روسای ادارات و وزراء می کند. لذا در چنین فضایی حتی این بوجود می آید که افرادی که کمک های بیشتری به فرد پیروز کرده اند توسط افراد فرصت طلب و سودجو از جریان مشاوره کنار گذاشته می شوند و سکان قدرت و منافع را خود در دست می گیرند. و این سبب برخی فامیل بازی‌ها و گروه بازی ها  می شود.
به گزارش آذرنیوز1(www.azarnews1.ir) ،  دکتر جواد ابدالی(www.javadabdali.ir)، با انتقاد شدید از کاندیدهایی که  در  انتخابات شعارهای عوام فریبانه می‌دهند،بیان داشته، افرادی که در   انتخابات ادعا می‌کند تمامی مشکلات مردم و شهر و کشور را می‌توانند ظرف چند ماه  برطرف کند، قطعا  این جز شعار مردم فریب، سخن  دیگری نیست.. به همین دلیل لازم است در تمام  انتخابات مردم به کسی و کسانی باید رای دهند که با مردم صادقانه صحبت بکند،  مشکلات را می‌داند، تجربه مدیریتی در حل آنها دارد  و برای حل مشکلات   برنامه اجرایی نیز ارائه  می دهد.
 
 
 
منابع: اعتماد آنلاین،خبرآنلاین،آذرنیوز1 ، هفته نامه خوی، سایت دکتر جواد ابدالی.
 


کد خبر:  1556120
فرستنده: abdali admin
گروه: مقاله ها, یادداشت ها و سرمقاله ها, پیشنهاد سردبیر, مقالات علمی, اخبار و رویدادها, خبر متحرک
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:

پر بیننده ترین آثار و مقالات  چاپ   کمينه 
 
 
©   کلیه حقوق برای جواد ابدالی محفوظ است. Powered by Atorpat      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران