ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
 
گروه بندی مطالب  چاپ   کمينه 
آثار و تالیفات (4)
..مقاله ها (2)
..یادداشت ها و سرمقاله ها (22)
..کتب (5)
..جزوه های درسی (0)
..مصاحبه ها (1)
..پایان نامه ها (0)
سوالات امتحانی/استخدامی (4)
..نمونه سوالات امتحان وکالت (1)
..نمونه سوالات کارشناسان رسمی (1)
..نمونه سوالات کارشناسی مدیریت (0)
..نمونه سوالات کارشناسی حسابداری (2)
..نمونه سوالات کارشناسی ارشد (0)
..نمونه سوالات دکتری (2)
دستگاه های نظارتی (21)
..دیوان محاسبات کشور (42)
..سازمان بازرسی کشور (1)
..دیوان عدالت اداری (1)
..کمسیون اصل نود (1)
..سازمان حسابرسی (0)
قوانین و مقررات (47)
..قانون اساسی (1)
..چشم انداز 20 سال (1)
..قوانین مالی و محاسباتی (7)
..قوانین پنج ساله توسعه کشور (6)
..قوانین اداری و استخدامی (11)
..قوانین حقوقی و کیفری (6)
..قوانین کارشناسان رسمی (1)
..تازه های قوانین و مقررات (15)
..قوانین بودجه (9)
..سایر قوانین و مقررات (19)
..قوانین کاربردی (15)
پیشنهاد سردبیر (38)
مقالات علمی (5)
..مقالات حقوق و مدیریت (1)
..دیکشنری آنلاین (7)
اخبار و رویدادها (72)
خبر ویژه 1 (6)
خبر ویژه 2 (12)
خبر ویژه 3 (1)
خبر ویژه 4 (4)
خبر ویژه 5 (5)
خبر متحرک (77)
دیکشنری آنلاین لغات حسابداری،مدیریت و مالی  چاپ   کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 29501  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


طرح استیضاح رئیس جمهور روحانی+ آیا نماینده خوی و چایپاره طرح استیضاح روحانی را امضاء کرده است؟ انگیزه نماینده اصلاح طلب خوی از این استیضاح چه بوده است؟

طرح استیضاح رئیس جمهور روحانی+ آیا نماینده خوی و چایپاره طرح استیضاح روحانی را امضاء کرده است؟ انگیزه نماینده اصلاح طلب خوی از این استیضاح چه بوده است؟

طرح استیضاح رئیس جمهور روحانی+ آیا نماینده خوی و چایپاره طرح استیضاح روحانی را امضاء کرده است؟ انگیزه نماینده اصلاح طلب خوی از این استیضاح چه بوده است؟

 

 

با عرض تبریک عید غدیر خم و هفته امامت و ولایت، روز خبرنگار را نیز به تمام خبرنگاران راستین ایران اسلامی، آذربایجان جانباز و بویژه خبرنگاران خوی و چایپاره تبریک و تهنیت عرض می نمائیم.

خبرنگاران به راستی سمبل تعهد، وظیفه شناسی، دلسوزی، آگاهی بخشی و مطالبه گری و مدافع راستین اسلام و قرآن و خون شهدا و مردم شریف ایران اسلامی هستند که حتی جانشان را برای بیان واققعیت ها ، روشنی بخشی و عینیت بخشیدن به «نون والقلم مایسطرون» در طبق اخلاص گذاشته‌اند. چون اعتقاد داریم در مورد آنچه نوشته می شود و آنچه گفته و منتشر میشه در دنیای آخرت باید پاسخگو باشیم.

طبعا حساب و کتاب ما در دنیای باقی بیشتر در این خصوص خواهد بود که خدای نکرده چقدر آبروی مومنی و انسانی را بی سبب برده ایم؟، تهمت ناروا زده ایم؟ آنچه را که باید می گفتیم نگفتیم؟ و خدای نکرده چقدر بلندگوی صاحبان پست و مقام شده ایم و بناحق خدای نکرده باطل را حق و حق را باطل جلوه گر بوده ایم؟.

هفدهم مرداد که یادآور ایثارگری و رشادت خبرنگاران شهیدی چون محمود صارمی؛ مرتضی آوینی و خبرنگاران شهید هواپیمای"سی ۱۳۰"، می‌باشد را به همه خبرنگاران ایران عزیز و شهرسان خوی تبریک و تهنیت عرض نموده و برای این عزیزان موفقیت و سربلندی در انجام وظایف خطیرشان را آرزومندم.

بنظرم خبرنگار جزو کسانی می باشد که خود را به پست و مقام و صاحبان زر و زور و ثروت نمی فروشد و حتما ، صاحبان اندیشه و خبررسانی و خبرنگاران شهر عزیزمان خوی هم اینگونه اند.

روز خبرنگار بهانه ای شد تا یک اقدام نماینده خوی و چایپاره در مورد چرایی و انگیزه وی از  سوال و اسیتضاح از رئیس جمهموری اسلامی ایران (آقای روحانی)  مورد پرسش واقع گردد.

عموما در انتخابات مجلس شورای اسلامی ایران، نامزدهای انتخابای با سه سلیقه فکری و سیاسی وارد انتخابات می شوند. 1- اصولگرا 2- اصلاح طلب 3- مستقل.

انتخابات دور یازدهم شهرستان خوی و چایپاره نیز از این قاعده مستثنی نبوده و از سه سلیقه فکری و سیاسی در انتخابات حضور داشتند. سه نفر که بیشترین آرای انتخاباتی حوزه خوی و چایپاره را کسب نمودند از دو جناح سیاسی بودند. کبیری و ابدالی از جناح اصولگرا و نجف زاده از جناح اصلاح طلب.

تجربه گذشته انتخاباتی خوی و چایپاره نشان می دهد هر کس از هر جناح و جریان سیاسی انخاب شده است تا آخر هم به آن وفا مانده است و تا کنون هم به جریان فکری وفادار مانده است.اما گاهی وقتها ، هرچند به ندرت، اما مثل اینکه به ذهن اینطور متبادر می گردد که آیا« هدف وسیله را توجیه می کند ؟»

1)   کسی که ادعا بکند و با پشتیبانی یک جریان فکری و با نماد و رنگ انتخاباتی مرتبط با آن وارد رقابت انتخاباتی شده است آیا به فکر رقابت با آن جریان مذکور تمایل پیدا کرده است؟

2) آیا لازم نیست نماینده خوی و چایپاره به طرفداران این جریان فکری که در رقابت های انتخاباتی در کنار وی بوده اند توضیح دهند که انگیزه وی از امضای استیضاح رئیس جمهوری(آقای روحانی) بعنوان نفر 94 لیست امضاء کنندگان چه بوده است.؟آیا اساسا لیدرهای جریان اصلاح طلبی که سنگ حمایت از ایشان را به سینه می زدند به این حرکت جهت اقناع مردم جوابی دارند؟

3)آیا به نقاط ضعف و عملکرد ضعیف و اشتباهات دولت آقای روحانی به شرح سوالات پنجگانه طرح سوال، تازه و در عرض این 2 ماه فعالیت در مجلس متوجه آن شده اند؟ آیا قبلا و در زمان رقابت های انتخاباتی این نقاط ضعف را نمی دانستند و در این مورد مطالعاتی نداشته اند؟ اگر داشته اند چرا مصادیق آن را به مردم نگفته اند؟


4)آیا ایشان قبلا متوجه شده بودند که عملکرد دولت آقای روحانی   (همانطور که در سوالهای 2 ، 3 و 5  طرح عنوان شده) در رسیدگی به وضعیت مردم ضعیف است؟ چرا به صراحت آنرا در رقابت های انتخاباتی اعلام نکردند؟ اگر آلان متوجه  عملکرد ضعیف  دولت آقای روحانی  در زمینه های مختلف به شرح سوالات مطروحه شدند؟ آیا با امضای طرح استیضاح رئیس جمهور از  دیدگاههای سیاسی و اصلاح طلبی گذشته خود تبری می جویند؟

5) و اساسا جریان اصلاح طلبی که در رقابت های انتخاباتی سینه سپر کرده بود و تمام قد طرفداری می کرد چه نظری در اینمورد ابراز داشته اند. آیا برای آنها هم  و برای جذب آرای مردم، خدای نکرده هدف وسیله را توجیه می کند؟

6)    آیا سیاستمدار یا سیاستمداران یا سیاست بازان، در هر موقعیت به فراخور مصلحت خود باید موضع بگیرند؟ یا باید به اصول حزب و گروه خود باید وفادار بماند.؟ در ایصورت طرفداران آنها چگونه باید عمل کنند؟ بنظر می رسد ثابت قدم ماندن در فکر و اندیشه و وفادار ماندن به گروه و حزب خود، جزو اصول اساسی یک سیاستمدار می باشد؟ آیا سایر اصلاح طلبان سیاسی مثل آقای پزشکیان نیز این طرح استیضاح را نیز امضاء کرده اند؟

7) آیا فیلم «مردی برای تمام فصول» برنده شش جایزه اسکار را دیده ایم؟  

8) واقعا انگیزه نماینده اصلاح طلب خوی از این استیضاح چه بوده است؟  صادقانه دلایل خود را به مردم و طرفداران خود درحوزه  خوی و چایپاره توضیح دهید. با این توضیح که اگر پاسخ سوالات رئیس جمهور برای نمایندگان امضاء کننده قانع کننده نباشد، احتمال عدم کفایت و برکناری رئیس جمهور نیز مطرح می شود.!

 انتظار می رود افرادی که در رقابت های انتخاباتی شرکت می کنند آشکارا و شفاف  دیدگاههای سیاسی خود را بیان نمایند و به آن وفادار بمانند. تا شاهد رشد و بالندگی جریانات سیاسی در جهت رشد و توسعه پایدار کشور عزیز ایران اسلامی و پاسدار خون شهدا و منویات مقام معظم رهبری باشیم. 

 متن کامل طرح سوال از رئیس جمهور بدین شرح است:

 بسمه تعالی

هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی

با سلام و احترام

با عنایت به مفاد اصل 88 قانون اساسی و مواد 210 و 211 قانون آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی بدین وسیله سؤالات اینجانبان در پنج محور ذیل از آقای حسن روحانی رئیس‌جمهور محترم برای طی فرایند رسیدگی، ارجاع به کمیسیون تخصصی و ارائه پاسخ در صحن علنی مجلس در اولین فرصت ممکن تقدیم می‌گردد:

 1- چرا و به چه دلیل قیمت‌های ارز خارجی به سرعت در حال افزایش و ارزش پول ملی در حال کاهش است؟

2- علت از هم‌گسیختگی اوضاع بازار مسکن، خودرو و تورم عجیب و غریب چندصد درصدی بازار مسکن چیست و چرا دولت طی هفت سال گذشته هیچ اقدام جدی برای تأمین مسکن مردم و کنترل قیمت و کیفیت خودرو انجام نداده است؟

3- در کجای برجام اشتباه استراتژیک مرتکب شدید که آمریکا بدون کوچکترین هزینه از این توافق خارج و اروپا هم با پرروئی تمام همچنان خواستار اجرای کامل برجام از سوی ایران است، بدون آنکه خود به تعهداتش عمل کند، حتی در حد عملیاتی کردن طرح حقیرانه اینستکس.

4- قرار شد دولت به خاطر مشکلات ناشی از بیماری کرونا به واحدهای تولیدی و بخش‌های آسیب‌دیده وام اعطا کرده و کمک نماید. اما صدای اعتراض همه بخش‌ها بلند است. دولت در این زمینه چه کاری کرده و چقدر کمک کرده است؟

5- از فروردین 97 که قیمت دلار دولتی 4 هزار و 200 تومان اعلام شد تا امروز چند میلیارد دلار به این قیمت عرضه شده است؟ به چه کسانی داده شده و سرنوشت این دلارها چه شده است و چه تأثیری بر کنترل تورم داشته است؟.

 نام این نمایندگان به شرح زیر است:

1-سیدناصر موسوی لارگانی

2-حجت الله فیروزی

3-مصطفی رضایی

4-منصور شکراللهی

5-قدرت الله حمزه

6-یعقوب رضازاده

7-انور محرم زاده

8-انور حبیب زاده

9-مهدی اسماعیلی

10-محمود احمدی بیغش

11-مهدی عسگری

12- رمضانعای سنگدوینی

13-صالح جوکار

14-سید البزر حسینی

15-سید مسعود خاتمی

16-حسن رزمیان مقدم

17-حبیب الله دهمرده

18-منصورعلی زارعی

19-عفت شریعتی

20-علی زنجانی

21-محمدحسن آصفری

22-معصومه پاشایی

23-سیدجلیل میرمحمدی

24-علیرضا سلیمی

25-محمد رشیدی

26-مصطفی طاهری

27-عبدالله ایزدپناه

28-مجید نصیرایی

29-صدیف بدری

30-فداحسین مالکی

31-احمد مرادی

32-رضا حاجی پور

33-احمدحسین فلاحی

34-مسلم صالحی

35-سارا فلاحی

36- محمدتقی نقدعلی

37-کیومرث سرمدی

38-علیرضا پاک فطرت

39-زهره السادات لاجوردی

40-حسین حسین زاده

41-سیدمحمد پاکمهر

42-سیدمحمدرضا میرتاج الدینی

43-اقبال شاکری

44-شهریار حیدری

45-سیدمحمد مولوی

46-مالک شریعتی

47-رجب رحمانی

48-محمدجواد عسگری

49-سیدعلی یزدی خواه

50-علی خضریان

51-محمد وحیدی

52-مجتبی رضاخواه

53-روح الله متفکر آزاد

54-جواد نیک بین

55-پرویز محمدنژاد

56-فریدون عباسی

57-مجتبی ذوالنوری

58-جبار کوچکی نژاد

59-محمدرضا رضایی

60-امیرقلی جعفری

61-غلامحسین رضوانی

62-محمدرضا دشتی

63-سیداحمد رسولی نژاد

64-جلال محمودزاده

65-کمال حسین پور

66-محمد علی پور

67-عبدالرضا مصری

68-کمال علی پور

69-سید کریم حسینی

70-سید جواد حسینی کیا

71-احمد راستینه

72-عبدالکریم جمیری

73-هادی بیگی نژاد

74-مجتبی یوسفی

75-بهروز محبی

76-ابوالفضل ابوترابی

77-محمد سبزی

78-حسن شجاعی

79-علیرضا نظری

80-سیدجواد ساداتی نژاد

81-فاطمه محمدبیگی

82-رحمت الله فیروزی پور

83-حسینعلی شهریاری

84-ولی الله فرزانه

85-اکبراحمدپور

86-غلامحسین کرمی

87-الهام آزاد

88-روح الله عباسپور

89-حسن همتی

90-بهزاد رحیمی

92-محمدمهدی فروردین

93-محسن علیزاده

94-عادل نجف زاده

95-مجید ناصری نژاذ

96- علی اکبر بسطامی

97-محمدحسین فرهنگی

98-سلمان اسحاقی

99-سیدمهدی فرشادان

100-عزت الله اکبری تالارپشتی

101-محمدرضا احمدی

102-سیدعلی آقازاده

103-خلیل بهروزی فر

104-علیرضا منتظری

105-غلامرضا مرحبا

106-احسان ارکانی

107-علی اصغر عنابستانی

108-محسن فتحی

109-امان الله حسین پور

110-حسین میرزایی

111-سیدغنی نظری

112-سیدشمس الدین حسینی

113-علی رضایی

114-غلامرضا شریعتی

115-قاسم ساعدی

116-محمود عباس زاده

117-حسین عباس زاده

118-محمد سرگزی

119-عبدالعلی رحیمی

120-جلال رشیدی

121-لطف الله سیاه کلی

122-علی جدی

123-سید محسن دهنوی

124-مهدی شریفیان

125-علی اصغر باقرزاده

126-سیدکاظم موسوی

127-علی حدادی

128-احمد نادری

129-ولی اسماعیلی

130-سمیه محمودی

131-کیوان مرادیان

132-احمد جباری

133-زهرا شیخی مبارکه

134-محمدمهدی زاهدی

 

 


جدول زیر به تفکیک  و تعداد حوزه‌های انتخابیه، نمایندگان منتخب و گرایش‌های سیاسی آن‌ها در استانهای آذربایجان شرقی و غربی  را نشان می‌دهد: 

  حوزه انتخابیه

استان

نماینده

گرایش سیاسی

اهر و هریس

آذربایجان شرقی

احمد محرم زاده یخفروزان

مستقل

بستان‌آباد

غلامرضا نوری

اصلاح طلب

بناب

محمد باقری

مستقل

تبریز، اسکو و آذر شهر

مسعود پزشکیان

احمد علیرضابیگی

روح الله متفکر آزاد

محمدرضا میرتاج‌الدینی

محمدحسین فرهنگی

علیرضا منادی

اصلاح طلب

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

مستقل

سراب و مهربان

یوسف داودی

مستقل

شبستر

جعفر راستی

اصولگرا

کلیبر و هوراند

حسین حاتمی

اصولگرا

مراغه و عجب شیر

علی علیزاده

اصولگرا

مرند و جلفا

معصومه پاشایی

مستقل

ملکان

سیدعلی موسوی

اصولگرا

میانه

مهدی اسماعیلی

اصولگرا

هشترود و چاراویماق

سیدحمزه امینی

مستقل

ورزقان

الله وردی دهقانی

اصلاح طلب

ارومیه

آذربایجان غربی

سید سلمان ذاکر

روح الله حضرت پور

وحید جلال زاده

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

بوکان

انور حبیب زاده

اصولگرا

خوی و چایباره

عادل نجف زاده

اصلاح طلب

سرشت و پیرانشهر

کمال حسین پور

اصولگرا

سلماس

یعقوب رضازاده

اصولگرا

ماکو، پلدشت و چالدران

محمد علی پور

مستقل

مهاباد

جلال محمودزاده

مستقل

میاندوآب

مهدی عیسی زاده

اصولگرا

تکاب و شاهین دژ

حسن همتی

مستقل

نقده و اشنویه

علی زنجانی

اصولگرا

         

 

 کد خبر:  1556118
فرستنده: abdali admin
گروه: یادداشت ها و سرمقاله ها, پیشنهاد سردبیر, اخبار و رویدادها, خبر متحرک
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:

پر بیننده ترین آثار و مقالات  چاپ   کمينه 
 
 
©   کلیه حقوق برای جواد ابدالی محفوظ است. Powered by Atorpat      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران