ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
 
گروه بندی مطالب  چاپ   کمينه 
آثار و تالیفات (3)
..مقاله ها (0)
..یادداشت ها و سرمقاله ها (8)
..کتب (2)
..جزوه های درسی (0)
..مصاحبه ها (1)
..پایان نامه ها (0)
سوالات امتحانی/استخدامی (3)
..نمونه سوالات امتحان وکالت (0)
..نمونه سوالات کارشناسان رسمی (0)
..نمونه سوالات کارشناسی مدیریت (0)
..نمونه سوالات کارشناسی حسابداری (2)
..نمونه سوالات کارشناسی ارشد (0)
..نمونه سوالات دکتری (2)
دستگاه های نظارتی (19)
..دیوان محاسبات کشور (32)
..سازمان بازرسی کشور (1)
..دیوان عدالت اداری (1)
..کمسیون اصل نود (1)
..سازمان حسابرسی (0)
قوانین و مقررات (42)
..قانون اساسی (1)
..چشم انداز 20 سال (1)
..قوانین مالی و محاسباتی (6)
..قوانین پنج ساله توسعه کشور (6)
..قوانین اداری و استخدامی (11)
..قوانین حقوقی و کیفری (6)
..قوانین کارشناسان رسمی (1)
..تازه های قوانین و مقررات (15)
..قوانین بودجه (7)
..سایر قوانین و مقررات (19)
..قوانین کاربردی (13)
پیشنهاد سردبیر (20)
مقالات علمی (1)
..مقالات حقوق و مدیریت (1)
..دیکشنری آنلاین (7)
اخبار و رویدادها (50)
خبر ویژه 1 (5)
خبر ویژه 2 (10)
خبر ویژه 3 (1)
خبر ویژه 4 (4)
خبر ویژه 5 (5)
خبر متحرک (50)
دیکشنری آنلاین لغات حسابداری،مدیریت و مالی  چاپ   کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2373  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


برگزاری نهمین کنفرانس بین المللی بودجه ریزی بر مبنای عملکرد با حضور رئیس کل دیوان محاسبات ، دکتر نوبخت،دکتر دزپسند وزیر اقتصاد، دکتر اکرمی و دادستان دیوان محاسبات و...

برگزاری نهمین کنفرانس بین المللی بودجه ریزی بر مبنای عملکرد با حضور رئیس کل دیوان محاسبات ، دکتر نوبخت،دکتر دزپسند وزیر اقتصاد، دکتر اکرمی و دادستان دیوان محاسبات و...

 برگزاری نهمین کنفرانس بین المللی بودجه ریزی بر مبنای عملکرد با حضور رئیس کل دیوان محاسبات، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه بودجه،معاون وزیر و رئیس خزانه داری کل کشور، دادستان دیوان محاسبات و حسابرسان کل دیوان و اساتید دانشگاه و دانشجویان...

مراسم افتتاحیه نهمین کنفرانس بین المللی بودجه ریزی بر مبنای عملکرد با سخنرانی آقای دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور به عنوان ریاست این کنفرانس و با حضور و سخنرانی آقایان دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و دکتر هوشنگ نادریان رئیس موسسه حسابرسی مفید راهبر صبح روز سه شنبه ۱۸ دی ماه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، مراسم افتتاحیه این کنفرانس با عرض خیرمقدم آقای دکتر عادل آذر به مقامات، مسئولین، شرکت کنندگان و سخنرانی ایشان در خصوص ارزیابی اجرای بودجه ریزی بر مبنای عملکرد در دستگاه های اجرایی آغازگردید. در ادامه، ایشان از صاحب نظران، فرهیختگان، دست اندرکاران، کارشناسان و کلیه کسانی که دغدغه پیاده سازی سیستم بودجه ریزی بر مبنای عملکرد را دارند و دستگاه هایی که در اجرای آن مصمم بوده اند، نیز تشکر کرد. وی اظهار کرد که سه نهاد اصلی استقرار سیستم بودجه ریزی بر مبنای عملکرد و علمی سازی آن سازمان برنامه و بودجه به عنوان متولی تهیه و تنظیم بودجه کشور، وزارت امور اقتصادی و دارایی که در دخل و خرج کشور دخیل است و دیوان محاسبات کشور به عنوان دستگاه نظارت می باشد.
 
 
آقای دکتر عادل آذر موضوع اصلی سخنرانی خود را ارائه گزارش ارزیابی اجرای نظام بودجه ریزی بر مبنای عملکرد بیان کرد و اظهار داشت: از سال ۱۳۹۲ مدل بلوغ بودجه ریزی بر مبنای عملکرد، همراه با جوایز تعریف شده است تا راهکاری برای تشویق و ترغیب سازمان ها و دستگاه ها در استفاده از سیستم بودجه ریزی بر مبنای عملکرد باشد. چرا که این نظام بودجه ریزی مکانیزمی است که اگر عملی شود نتایج زیادی برای کشور در بر خواهد داشت که مهمترین آن انضباط مالی و اقتصادی کشور است.

ایشان وجه تمایز ممیزی های امسال نسبت به سال های قبل را افزودن نتایج و زیرشاخص ها به مدل جامع بودجه ریزی بر مبنای عملکرد خواند و گفت: در این کنفرانس به ارائه ارزیابی ها از اجرای این مدل می پردازیم. هر چند خرسندیم که امروزه نتیجه اجرا PBB را ممیزی می کنیم ولی همچنان راه طولانی در پیش داریم و باید تلاش مضاعف داشته باشیم.
در ادامه، آقای دکتر عادل آذر ده عامل کلیدی موفقیت در پیاده سازی نظام بودجه ریزی بر مبنای عملکرد را حمایت مدیریت ارشد، میانی و عملیاتی، تعریف و یکپارچه سازی زیرسیستم های این سیستم، تدوین و تعریف سنجه های عملکردی قابل اندازه گیری، اجرای نظام بودجه ریزی توسط واحدهای تخصصی، آموزش عمومی و تخصصی کارکنان، تعریف مراکز هزینه و بازتعریف ثبت وقایع مالی، تبیین ارتباط سیستماتیک سیستم حسابداری با سیستم بودجه، جمع آوری داده های معتبر، در نظرگرفتن تمامی ذینفعان و کنترل، پایش و بروزرسانی مستمر اهداف عملیاتی، برنامه های اجرایی و فرآیندها برشمرد و مهمترین چالش های پیش روی استقرار این مدل را تشریح کرد.
رئیس نهمین کنفرانس بین المللی بودجه ریزی بر مبنای عملکرد، یکی از محورهای اصلی کنفرانس نهم را ارائه تجربیات دستگاه ها و سازمان های موفق و ارزیابی نظام بودجه ریزی بر مبنای عملکرد در سازمان های مذکور با استفاده از«مدل بلوغ بودجه ریزی برمبنای عملکرد» خواند و با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) برای اصلاح ساختار نظام بودجه ریزی کشور،گفت: تمامی اهل حرفه و دستگاه های متولی باید تلاش نمایند نظام دخل و خرج کشور را به سمت استقرار رویکردهای علمی هدایت کنند. دیوان محاسبات هم برنامه ریزی لازم را برای اجرای حسابرسی عملکرد انجام داده است.

در ادامه، آقای دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه به عنوان سخنران اصلی این مراسم ضمن تشکر از آقای دکتر عادل آذر و دست اندرکاران این کنفرانس که سالانه و با تواتر برگزار می گردد، افزود: همچنان که در ایران و با تلاش آقای دکتر عادل آذر بر اجرا و استقرار این سیستم تاکید می شود، در جهان نیز بر پیاده سازی این سیستم تاکید می گردد. چرا که با آزمودن نظام های مختلف بودجه ریزی، به این اتفاق نظر رسیده اند که این سیستم بهترین و موثرترین نظام بودجه ریزی است و بهره وری لازم را داراست. در ایران نیز برای دست یابی به توسعه تعریف شده باید بودجه ریزی بر مبنای عملکرد باشد. بر این اساس امسال بودجه ریزی همه دستگاه ها بر اساس عملکرد خواهد بود.
آقای دکتر نوبخت راهکار لازم برای اجرای بودجه ریزی بر مبنای عملکرد را اصلاح ساختار اقتصادی کشور و از جمله اصلاح ساختار بودجه ریزی دانست و تاکید کرد که همه دستگاه ها و مجلس باید در اعمال این اصلاحات آمادگی لازم و همکاری موثر را داشته باشند.
 
آخرین سخنران افتتاحیه کنفرانس، آقای دکتر هوشنگ نادریان بود که با موضوع «حسابرسی عملکرد، پیامد بودجه ریزی بر مبنای عملکرد» مطالبی را ابراز داشت. ایشان پاسخ خواهی، پاسخ گویی و نظارت را سه رکن مدیریت بخش عمومی بیان کرد و گفت: مجلس متولی پاسخ خواهی، دستگاه های اجرایی مسئول پاسخگویی و دستگاه های نظارتی مسئول نظارت هستند.
آقای دکتر نادریان وظایف مسئولین اجرایی در عملیاتی کردن بودجه ریزی بر مبنای عملکرد و گام های لازم برای استقرار این نظام را تشریح کرد و تاکید نمود که بودجه ریزی ریل گذاری برای حرکت به سمت توسعه کشور و نیل به اهداف حکومت است و باید زمینه های لازم برای این حرکت فراهم گردد.
 
 
شایان ذکر است؛ نهمین کنفرانس بین المللی بودجه ریزی بر مبنای عملکرد روزهای ۱۸ و ۱۹ دی ماه در قالب کارگاه های تخصصی، ارائه مقالات، نشست هایی برای بیان تجربیات و.... در مرکز همایش های دانشگاه الزهرا(س) در حال برگزاری است.
در این مراسم آقای دکتر دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی از آقای دکتر عادل آذر که با جدیت و استمرار این کنفرانس ها را برگزار می نمایند و نقش اصلی در ترویج تحول مدیریتی کشور دارند، تقدیر و تشکر کرد و ادامه داد: هرچند همچون سنوات گذشته گرفتار تحریم ها هستیم، ولی تن به مشکلات می دهیم تا در مقابل بیگانگان سرتعظیم فرود نیاوریم و برای رسیدن به این هدف باید عملکرد مدیران بهبود یابد و عملکرد مدیران کشور بهبود نخواهد یافت مگر با تحقق کامل بودجه ریزی بر مبنای عملکرد.
آقای دکتر دژپسند اظهار داشت: هزینه های دولت بالاست. استفاده بهینه از اموال و دارایی های دولت در دستور کار قرار نمی گیرد و جایگزین مناسبی هم برای آن نداریم. بنابراین برای بهبود وضع موجود باید تک تک دستگاه ها تلاش نمایند و همه پاسخگو باشند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: مقدمه اجرای بودجه ریزی بر مبنای عملکرد استقرار حسابداری تعهدی است که گام های بلندی در این زمینه برداشته شده است و حداقل۹۰ درصد دستگاه ها این نوع از حسابداری را اجرا می کنند.
 
 
 
 
 
 

 

 


کد خبر:  1554639
فرستنده: abdali admin
گروه: دیوان محاسبات کشور, خبر ویژه 1, خبر متحرک
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:

پر بیننده ترین آثار و مقالات  چاپ   کمينه 
قانون کانون کارشناسان رسمی دادگستری مصوب 1381+آئین نامه اجرائی قانون کانون کارشناسان رسمی دادگستری+تعرفه جدید دستمزد کارشناسان رسمی دادگستری مصوبه 92/07/30+آئین نامه رسیدگی به تخلفات کارشناسان رسمی دادگستری
اسامی کاندیداهای احتمالی - ثبت نام شده و میزان آرای آنها در انتخابات مجلس دهم از خوی
سند چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران در افق 1404
نمونه سوالات مصاحبه های عقیدتی سیاسی استخدامی+گلچین مهمترین سوالات استخدامی مصاحبه حضوری+با جواب
جواد ابدالی کارشناس رسمی دادگستری در رشته حسابداری و حسابرسی
تکلیف دستگاه های اجرایی نسبت به استفاده از سامانه تدارکات الکترونیکی دولت در کلیه معاملات ...
فرهنگنامه مجموعه قوانین همراه مدیران منتشر شد
در باره محرم، تاسوعا، عاشورا، امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل العباس(ع) بیشتر بدانیم+اسامی شهدای کربلا+اسامی همسر و فرزندان امام و حضرت ابوالفضل+کلام ائمه(ع)+تعداد سپاهیان امام حسین(ع) و یزید+تطبیق تاریخی عاشورا + ویژگیها و وفضایل امام و...
آگهی استخدام دیوان محاسبات کشور + نمونه سوالات عمومی
قانون ديوان محاسبات كشور مصوب 1361/11/11 + آیین نامه اجرایی قانون دیوان محاسبات کشور+ قانون تفريغ بودجه سالهاي پس از انقلاب
 
 
©   کلیه حقوق برای جواد ابدالی محفوظ است. Powered by Atorpat      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران