ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
 
گروه بندی مطالب  چاپ   کمينه 
آثار و تالیفات (4)
..مقاله ها (2)
..یادداشت ها و سرمقاله ها (22)
..کتب (5)
..جزوه های درسی (0)
..مصاحبه ها (1)
..پایان نامه ها (0)
سوالات امتحانی/استخدامی (4)
..نمونه سوالات امتحان وکالت (1)
..نمونه سوالات کارشناسان رسمی (1)
..نمونه سوالات کارشناسی مدیریت (0)
..نمونه سوالات کارشناسی حسابداری (2)
..نمونه سوالات کارشناسی ارشد (0)
..نمونه سوالات دکتری (2)
دستگاه های نظارتی (21)
..دیوان محاسبات کشور (42)
..سازمان بازرسی کشور (1)
..دیوان عدالت اداری (1)
..کمسیون اصل نود (1)
..سازمان حسابرسی (0)
قوانین و مقررات (47)
..قانون اساسی (1)
..چشم انداز 20 سال (1)
..قوانین مالی و محاسباتی (7)
..قوانین پنج ساله توسعه کشور (6)
..قوانین اداری و استخدامی (11)
..قوانین حقوقی و کیفری (6)
..قوانین کارشناسان رسمی (1)
..تازه های قوانین و مقررات (15)
..قوانین بودجه (9)
..سایر قوانین و مقررات (19)
..قوانین کاربردی (15)
پیشنهاد سردبیر (38)
مقالات علمی (5)
..مقالات حقوق و مدیریت (1)
..دیکشنری آنلاین (7)
اخبار و رویدادها (72)
خبر ویژه 1 (6)
خبر ویژه 2 (12)
خبر ویژه 3 (1)
خبر ویژه 4 (4)
خبر ویژه 5 (5)
خبر متحرک (77)
دیکشنری آنلاین لغات حسابداری،مدیریت و مالی  چاپ   کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 23305  تعداد امتیازدهی:  2   (Article Rating 


تکلیف دستگاه های اجرایی نسبت به استفاده از سامانه تدارکات الکترونیکی دولت در کلیه معاملات ...

تکلیف دستگاه های اجرایی نسبت به استفاده از سامانه تدارکات الکترونیکی دولت در کلیه معاملات ...

 ابلاغیه الزام به انجام معاملات " خرید"، "مناقصه" و "مزایده" در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (بخشنامه شماره ۴٨۴٣۰/۶۰ مورخ ١٩/٢/١٣٩۶ وزارت صنعت، معدن و تجارت)

به: کلیه دستگاه های اجرایی کشور موضوع بند "ب" ماده «١» قانون برگزاری مناقصات و دستگاه های موضوع ماده «۵» قانون مدیریت خدمات کشوری

با سلام

احتراماً، در اجرای  مصوبه شماره ١۶١۴۵/ت٣۵٢۵هـ  مورخ ١۶/٢/١٣٩۶ هیأت محترم وزیران و با عنایت به ماده «۵۰»  احکام دائمی برنامه های توسعه کشور ، ماده «٩»  قانون برنامه ششم توسعه ، تبصره (۵) ماده «١۶٩» قانون اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم و مصوبه شماره ١۶۵٣٨٩/ت۴۶٨۴٩ک  مورخ ٣١/٨/١٣٩۰ با عنوان "آیین نامه فعالیت سامانه تدارکات الکترونیکی دولت"، کلیه دستگاه های اجرایی کشور موضوع "بند" ماده «١» قانون برگزاری مناقصات و دستگاه های موضوع ماده «۵» قانون مدیریت خدمات کشوری مکلفند، تمامی معاملات خود اعم از کوچک، متوسط و بزرگ را (به روش هایی نظیر خرید، مناقصه و مزایده) با استفاده از امضاء الکترونیکی معتبر و رعایت تمامی مراحل فرآیند برگزاری از طریق بستر سامانه تدارکات الکترونیکی دولت به نشانی www.setadiran.ir  به انجام رسانند.

آن دسته از دستگاه هایی که بر اساس مصوبات قانونی شرایطی مبنی بر عدم شمول دارند، لازم است موارد را در اسرع وقت کتباً به مدیریت سامانه تدارکات الکترونیکی دولت اعلام نمایند.

همچنین، مرکز راهبری و پشتیبانی سامانه با شماره ٢٧٣١٣١٣١-۰٢١ جهت رفع هر گونه ابهام، آماده پاسخگویی به سؤالات احتمالی می باشد.

 
تکلیف دستگاه های اجرایی نسبت به استفاده از سامانه تدارکات الکترونیکی دولت در کلیه معاملات کوچک، متوسط و بزرگ (تصویبنامه شماره ١۶١۴۵/ت۵٣۵٢۵هـ مورخ ١۶/٢/١٣٩۶ هیأت وزیران)
 
وزارت صنعت، معدن و تجارت- وزارت امور اقتصادی و دارایی
 
وزارت ارتباطات و فنآوری اطلاعات- سازمان برنامه و بودجه کشور
 
سازمان اداری و استخدامی کشور- سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران
 
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
 
هیئت وزیران در جلسه ١۰/٢/١٣٩۶ به پیشنهاد مشترک وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت (مرکز توسعه تجارت الکترونیکی) و امور اقتصادی و دارایی و سازمان اداری و استخدامی کشور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:
 
١- در راستای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، ایجاد شفافیت مالی، مبارزه با فساد، برقراری محیط رقابت پذیر سالم و عدالت اقتصادی و به منظور اجرای تبصره (۵) ماده (١۶٩) اصلاحی قانون مالیات های مستقیم -مصوب ١٣٩۴- و با رعایت تصویب نامه شماره ١۶۵٣٨٩/ت۴۶٨۴٩ک مورخ ٢١/٨/١١٣٩۰، دستگاه های اجرایی موضوع بند (ب) ماده (١) قانون برگزاری مناقصات -مصوب ١٣٨٣- مکلفند کلیه معاملات خود اعم از خرید، مناقصه و مزایده را با توجه به زمان بندی که توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام خواهد شد، در "سامانه تدارکات الکترونیکی دولت" به نشانی www.setadiran.ir  که در این تصویبنامه به اختصار "ستاد" نامیده می شود به انجام برسانند.
 
٢- در اجرای مواد (۶) و (٧) قانون تجارت الکترونیکی -مصوب ١٣٨٢-، اسناد و مدارک الکترونیکی معامله انجام شده معتبر، مکفی و مورد پذیرش خواهد بود.
 
٣- وزارت صنعت، معدن و تجارت (مرکز توسعه تجارت الکترونیکی) موظف است ترتیبی اتخاذ نماید که سازمان بازرسی کل کشور در اجرای وظایف قانونی خود، فرآیند برگزاری الکترونیکی مناقصات و مزایده ها را به طور برخط مورد نظارت قرار داده و گزارش های لازم را اخذ نمایند.
 
۴- وزارت صنعت، معدن و تجارت (مرکز توسعه تجارت الکترونیکی) موظف است ترتیبی اتخاذ نماید که دیوان محاسبات کشور در راستای وظایف نظارتی خود امکان دسترسی های لازم به این سامانه را داشته باشد.
 
۵- وزارت صنعت، معدن و تجارت (مرکز توسعه تجارت الکترونیکی) و سازمان برنامه و بودجه کشور موظفند، همکاری لازم در جهت تبادل اطلاعات مورد نیاز پایگاه ها و سامانه های اطلاعاتی یکدیگر را به صورت الکترونیکی (وب سرویس) به عمل آورند به نحوی که از تعدد و تکرار ورود اطلاعات جلوگیری شود.
 
۶- وزارت صنعت، معدن و تجارت (مرکز توسعه تجارت الکترونیکی) مکلف است سامانه را به گونه ای ارایه نماید که تمام اشخاص اعم از مناقصه گذار و مناقصه گر فاقد شرایط شرکت در معامله را به صورت الکترونیکی کنترل نماید.
 
٧- وزارت صنعت، معدن و تجارت (مرکز توسعه تجارت الکترونیکی) مکلف است متناسب با اصلاحات قانونی و برنامه فراگیر کردن سامانه، نیازهای فنی و امنیتی را در راستای توسعه ستاد تأمین نماید.
 
٨- کلیه سازمان ها و نهادهای متولی اطلاعات پایه یا ارایه دهنده مجوزها از جمله سازمان امور مالیاتی کشور، سازمان ثبت احوال کشور، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، مرکز امور اصناف و بازرگانان و اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی ایران موظفند زیرساخت لازم و قابلیت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز ستاد را از طریق تعاملات الکترونیکی (وب سرویس)، در اختیار ستاد قرار دهند.
 
٩- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است از طریق بانک های عامل و مؤسسات مالی اعتباری مجاز، امکان استعلام الکترونیکی ضمانت ها و وثایق مورد استفاده در معاملات دولتی (مناقصات و مزایده ها) را در ستاد محقق نماید.
 
١۰- وزارت صنعت، معدن و تجارت از طریق سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، زمینه لازم را جهت فراگیری، فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و توسعه کاربردی و ایجاد انگیزه در تأمین کنندگان فراهم نماید.
 
١١- اشکالات اعلام شده از سوی استفاده کنندگان از سامانه و دستگاه های نظارتی در کارگروهی متشکل از نمایندگان وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت (مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (دبیر کارگروه))، معاونت حقوقی رییس جمهور، سازمان اداری و استخدامی کشور، فنآوری اطلاعات ایران و بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات کشور بررسی و در صورت تأیید، ظرف یک ماه توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اصلاح می شود.
 
١٢- برای معاملات محرمانه و معاملات کمتر از (١۰%) نصاب معاملات کوچک، الزامی به رعایت این تصویبنامه نمی باشد.
 
آیین نامه فعالیت سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (تصويبنامه شماره ۱۶۵۳۸۹/ت۴۶۸۴۹ك مورخ ۲۱/۸/۹۰ هيأت وزيران)
 
وزارت امور اقتصاد و دارایی، وزارت صنعت ، معدن و تجارت و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
 
وزیران عضو کارگروه تجارت الکترونیکی در جلسه مورخ ۲۰/۲/۱۳۹۰ به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و با رعایت تصویب نامه شماره ۱۵۱۷۳۲/ت۳۲۵۶۵ هـ مورخ ۲۹/۷/۱۳۸۸ آیین نامه نحوه فعالیت سامانه تدارکات الکترونیکی دولت را به شرح زیر تصویب نمودند:
 
آیین نامه فعالیت سامانه تدارکات الکترونیکی دولت
 
ماده ۱- اصطلاحات زیر در این تصویب نامه، در معانی مشروح مربوط به کار می روند:
 
الف : سامانه تدارکات الکترونیکی دولت: سیستم انجام معاملات دستگاههای اجرایی (مناقصه و مزایده) در بستر وب که در آن کلیه مراحل مناقصه (درخواست خرید تا پرداخت وجه) و مزایده (ثبت تا دریافت وجه) انجام می شود . سامانه یاد شده در این تصویب نامه به اختصار (ستاد) نامیده می شود.
 
ب: تأمین کننده: شخص حقیقی یا حقوقی دارای مجوز قانونی (حسب مورد) که در ستاد ، کالا ، خدمات با اموال غیر منقول خود را جهت فروش به خریداران ارایه می کند .
 
ج: مزایده گر: شخصی حقیقی یا حقوقی که پس از ثبت نام در سامانه ، اسناد مزایده را دریافت و در آن شرکت کند .
 
د: اقلام قابل معامله : کلیه اموال منقول و غیر منقول و خدمات مورد استفاده در دستگاهای اجرایی .
 
ماده ۲- کلیه دستگاههای اجرایی موضوع بند (ب) ماده (۱) قانون برگزاری مناقصات موظفند با اعلام مدیریت ستاد نسبت به ثبت نام در ستاد اقدام و با استفاده از امضای الکترونیکی و با رعایت مقررات مربوط ، کلیه مراحل مناقصه یا مزایده را از طریق ستاد انجام دهند .
 
ماده  ۳- دستگاه های مشمول این آیین نامه برای انجام معاملات بالای (۱۰) درصد سقف تعیین شده برای معاملات کوچک ملزم به انجام معامله از طریق ستادمی باشند .
 
ماده ۴- تأمین کنندگان باید قبل از عضویت در ستاد نسبت به اخذ ایران کد برای کالاها و خدمات مربوط اقدام نمایند.
 
ماده ۵- دستگاههای اجرایی موظفند کارکنان مرتبط با فرآیند خرید از قبیل کارپرداز ، مقام تشخیص، انباردار، ذیحساب و عامل ذیحساب را پس از اعلام مدیریت ستاد جهت شرکت در دوره های آموزشی معرفی نمایند.
 
ماده ۶- معاملات محرمانه از شمول این تصویب نامه مستثنی و یا رعایت مقررات مربوطه انجام می شود.
 
این تصویب نامه در تاریخ ۱۷/۸/۱۳۹۰ به تأیید  مقام محترم ریاست جمهوری رسیده است.

 

 

 کد خبر:  1553876
فرستنده: abdali admin
گروه: قوانین و مقررات, تازه های قوانین و مقررات, سایر قوانین و مقررات, قوانین کاربردی
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:

پر بیننده ترین آثار و مقالات  چاپ   کمينه 
 
 
©   کلیه حقوق برای جواد ابدالی محفوظ است. Powered by Atorpat      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران